logo Wecare black

WECARE

Razem, 
zaangażowani 
w sprawę

Sygnatariusz paktu modowego i główny uczestnik konsultacji obywatelskich na temat odpowiedzialnej mody, angażujemy się w nasz program WECARE na rzecz bardziej zrównoważonego i etycznego rozwoju.​

"Jako firma jesteśmy zobowiązani do działania na rzecz społeczeństwa i ochrony świata, w którym żyjemy.
Jesteśmy świadomi pilnej potrzeby, aby sektor bielizny i mody był bardziej sprawiedliwy i bardziej szanujący środowisko.

To dopiero początek, WECARE!"

Laurent Milchior, współwłaściciel Etam Group

#1 

Wecare  ABOUT THE PLANET

WECARE

Nasze działania
mające na celu zmniejszenie
ilości odpadów​

Wszystkie nasze torby w sklepach z papierem FSC podlegają dodatkowej opłacie w celu ograniczenia ich wykorzystania, a my sprzedajemy również torby wielokrotnego użytku z bawełny organicznej. Zmieniliśmy opakowanie naszych opakowań do zamówień online, są one wykonane z przetworzonych włókien z certyfikatem FSC, co oznacza oszczędność 55 ton plastiku dla grupy Etam ... A to dopiero początek!

A co jutro?

Objectif 2025 : zero tworzyw sztucznych jednorazowego użytku (tylko tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu lub nadające się do recyklingu), a ponadto zmniejszenie naszego śladu węglowego o 30% do 2030 r.

WECARE

Nasze ekologiczne
materiały

Aby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko, w naszych kolekcjach używamy włókien pochodzących z recyklingu lub włókien organicznych, posiadających certyfikaty niezależnych międzynarodowych marek, takich jak GOTS lub GRS.​

W 2021r

40% naszych produktów jest ekologicznych

Seria Coton 360, innowacja w dziedzinie bawełny organicznej

Kolekcja biustonoszy z materiałów po recyklingu:

#2 

Wecare  about women

WECARE

Nasze akcje solidarnościowe
na rzecz kobiet

Od ponad 100 lat wspieramy kobiety, aby czuły się wolne. Wspieramy je wtedy, gdy najbardziej tego potrzebują. Kontynuujemy współpracę ze stowarzyszeniami i organizacjami, które pomagają poprawić swoją sytuację poprzez konkretne działania.

A co jutro?

Podtrzymujemy nasze zobowiązania wobec kobiet i tych stowarzyszeń przez 365 dni w roku!

Francuskie stowarzyszenie „Solidarité Femmes”

121.947€  zebrane w 2020 r.

Francuskie stowarzyszenie "Toutes à l'école"

81.101€​  zebrane w 2020

WECARE

Nasze kolekcje dla wszystkich kobiet

Staramy się wspierać kobiety przez cały czas innowacyjnymi produktami dostosowanymi do ich potrzeb, aby dodać im pewności siebie i wspierać.

A co jutro?

Do końca 2021 roku wprowadzimy na rynek kolekcję dla kobiet z dużymi miseczkami biustonosza, aby zapewnić im maksymalne wsparcie i wygodę.

#3 

Wecare  ABOUT TRANSPARENCY

WECARE

W sercu
naszych fabryk

Odkryj bez filtrów i w pełnej przejrzystości kulisy fabryk wytwarzających nasze produkty. Relacje z produkcji znajdziesz w naszych salonach stacjonarnych i na stronie internetowej.

Czy wiesz że?

Zwracamy szczególną uwagę na dobór i wsparcie partnerów. Każdy przedstawiony zakład podlega regularnym audytom zewnętrznym i spełnia uznane i rygorystyczne międzynarodowe standardy społeczne (BSCI, SMETA, SA8000 lub ICS).

Za kulisami naszych 3 partnerskich fabryk

Te filmy są dostępne w sklepie po zeskanowaniu kodu QR na etykiecie każdego produktu
lub bezpośrednio na etam.pl za pośrednictwem strony produktowej.

confort 1

Belamy textiles LTD.

Chittagong, Bangladesz

confort 1

Timax brassiere co., LTD.

Shenzhen, Chiny

confort 1

Mediman

Keliba, Tunezja

A co jutro?

Cel do końca 2021 roku: 100% naszych partnerskich fabryk pokaże swoją produkcję za kulisami.

WECARE

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest program WECARE?

Program WECARE to pakt Grupy ETAM dla bardziej odpowiedzialnego i zrównoważonego przemysłu. Obejmuje wszystkie działania marki mające na celu zmniejszenie jej wpływu na środowisko i poprawę wpływu społecznego. Opiera się na 6 kluczowych filarach związanych z naszą działalnością: naszych produktach, zaopatrzeniu, łańcuchu dostaw, sklepach, marketingu i zasobach ludzkich.

Fleche

Jakie są kryteria, aby produkt był częścią programu WECARE?

Aby być częścią programu WECARE, nasze produkty muszą spełniać co najmniej jedno z 6 kryteriów określonych w naszej polityce CSR. Kryteria te zostały zdefiniowane, ponieważ pozwalają zmniejszyć wpływ produkcji odzieży na środowisko. Są to następujące:
- użycie ekologicznego lub pochodzącego z recyklingu materiału, takiego jak na przykład bawełna organiczna lub poliester z recyklingu,
- stosowanie innowacyjnych i odpowiedzialnych procesów,
- opracowanie przez certyfikowaną firmę Fair Trade,
- wyprodukowane we Francji

Fleche

Jakie przedmioty są objęte programem WECARE?

Materiał zawarty w programie WECARE to materiał, który zmniejsza wpływ przemysłu tekstylnego na środowisko. W Etam podzieliliśmy je na 3 kategorie:
- organiczne lub pochodzące z recyklingu włókna naturalne, takie jak bawełna organiczna, odpowiedzialny lub pochodzący z recyklingu len.
- odpowiedzialne włókna sztuczne, które powstają w wyniku chemicznej przemiany naturalnych włókien roślinnych lub zwierzęcych, takich jak na przykład wiskoza, włókno miedziowe.
- włókna syntetyczne z recyklingu, takie jak poliester z recyklingu, wytwarzane z przetworzonych odpadów tworzyw sztucznych, poliamid pochodzący z recyklingu, pochodzący z przetworzonych odpadów poprodukcyjnych.

Wybrane materiały posiadają certyfikaty niezależnych standardów, takich jak etykiety GOTS, GRS, RWS, które gwarantują pełną identyfikowalność surowca.

Fleche

Jak możemy zapewnić, że Twoje produkty nie zawierają toksycznych substancji?

Aby oferować produkty wysokiej jakości, stosujemy europejskie rozporządzenie REACH dotyczące stosowania chemikaliów we wszystkich naszych produktach. Ponadto, jako zasada ostrożności, zdecydowaliśmy się dodać do listy zabronionych substancji te, które są badane przez stowarzyszenia, jak na przykład substancje wymienione w raporcie Greenpeace Detox. Preferujemy również dostawców posiadających certyfikat Oeko-tex 100, a nasze produkty są regularnie testowane przez zewnętrzne i niezależne laboratoria.

Fleche

Jak zmaksymalizować żywotność naszych produktów?

Maksymalizacja żywotności naszych ubrań pomaga również przyczynić się do bardziej zrównoważonej mody. Zależy nam na tym, aby pomóc Ci zadbać o Twoje części i obecnie pracujemy nad kompleksowym przewodnikiem po konserwacji, który będzie dostępny do lata 2021 r. W międzyczasie postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji na metkach produktowych.

Fleche

Czy wszystkie kolekcje szanują dobrostan zwierząt?

Dobrostan zwierząt jest jednym z naszych priorytetów i mamy wewnętrzną politykę, która reguluje wykorzystanie niektórych materiałów zwierzęcych, a zakazuje innych. Zakazujemy używania skór egzotycznych, takich jak krokodyl czy pyton. Nie używamy futer zwierzęcych ani żadnych materiałów pochodzących z zagrożonych gatunków. U nas zabronione są okrutne praktyki, takie jak obdzieranie ze skóry czy odpierzanie.

Fleche

Co robismy z niesprzedanymi i wadliwymi produktami?

Koniec życia produktu to temat, który jest szczególnie bliski naszym sercom w Etam i jest to kwestia programu WECARE. Ważne jest, aby wiedzieć, że artykuły w stanie sprzedaży nigdy nie są niszczone ani wyrzucane. Zwroty w handlu elektronicznym i zwroty ze sklepów są systematycznie sprawdzane i w miarę możliwości ponownie umieszczane w magazynie. A wadliwe powierzane są usługodawcy specjalizującemu się w gospodarce o obiegu zamkniętym, który je naprawia, ponownie wykorzystuje lub poddaje recyklingowi. Od 2018 roku operacja dała drugie życie 13 tonom odzieży.

Fleche

Jak zmniejszamy zużycie energii?

Wdrożyliśmy szereg działań mających na celu zmniejszenie wpływu naszego zużycia energii na środowisko poprzez kilka działań:
- W naszej sieci sklepów działa oświetlenie LED
- Automatyzujemy systemy oświetleniowe, aby uniknąć marnotrawstwa energii
- Zrezygnowano z części plastikowych wieszaków, co stanowi ograniczenie o ponad 100 ton plastiku rocznie.
W przypadku wieszaków ekspozycyjnych przygotowaliśmy kolekcję sklepową. Wieszaki te są ponownie wykorzystywane w naszych centrach produkcyjnych w basenie Morza Śródziemnego na potrzeby gospodarki o obiegu zamkniętym lub odzyskiwane przez francuskiego usługodawcę specjalizującego się w odzyskiwaniu materiałów.
- Torby są teraz płatne, aby ograniczyć jej użycie: oferujemy torby papierowe FSC Mixed i torby wielokrotnego użytku z bawełny organicznej.

Fleche

Jak zarządzamy odpadami i opakowaniami?

Podjęliśmy różne działania, aby zmniejszyć wpływ naszych odpadów na środowisko i optymalizujemy opakowania naszych produktów.
- odpady są sortowane zgodnie z lokalnymi wytycznymi
- główne odpady sklepowe pochodzą z opakowań, dlatego współpracujemy z naszymi dostawcami, aby maksymalnie ograniczali pakowanie. W związku z tym ustaliliśmy zasady zarządzania, takie jak zoptymalizowana szybkość napełniania każdej paczki przed wysyłką.
- ponadto, jako sygnatariusz Paktu Modowego od 2019 r., zobowiązaliśmy się do wyeliminowania plastiku jednorazowego użytku do 2025 r. w B2C.

Fleche

Jak zmniejszamy wpływ transportu towarowego na środowisko?

W zdecydowanej większości (+ 90%) Grupa Etam dostarcza swoje towary drogą morską. W ramach transportu towarów łódź pozostaje najmniej zanieczyszczającą opcją pod względem emisji gazów cieplarnianych przed pociągiem, transportem drogowym lub samolotowym. W przypadku znaczących opóźnień w dostawach wykorzystywany jest transport lotniczy. A od 2019 roku promujemy przewozy kolejowe wszędzie tam, gdzie to możliwe, aby zastąpić transport lotniczy.

Fleche

W jakich krajach powstają produkty?

Produkujemy w Europie, Azji i Afryce, w krajach takich jak Chiny, Portugalia, Włochy, Bangladesz, Turcja, Tunezja i Maroko, które mają doświadczenie w zakresie naszej bielizny i odzieży. Znamy partnerów, z którymi współpracujemy od wielu lat, a dzięki naszym lokalnym zespołom ściśle monitorujemy produkcję naszych produktów. Warunki socjalne pracowników są przedmiotem szeroko zakrojonego programu audytu społecznego, zarządzanego przez nasze dedykowane zespoły.

Fleche

W jaki sposób kontrolujecie warunki pracy w partnerskich fabrykach?

Zwracamy szczególną uwagę na warunki pracy w partnerskich fabrykach, z którymi współpracujemy i stanowczo sankcjonujemy nieprzestrzeganie praw człowieka określonych w naszej „Polityce społecznej dostawców”, którą wszyscy dostawcy podpisują i zobowiązują się przestrzegać. Aby zapewnić przestrzeganie tych zobowiązań, regularnie przeprowadzane są audyty niezależnych organizacji akredytowanych w fabrykach partnerskich w celu potwierdzenia zgodności warunków pracy z międzynarodowymi standardami BSCI, SMETA, SA8000 i ICS. Ponadto nasze lokalne zespoły, aw szczególności zespół ds. Audytu społecznego, również fizycznie odwiedzają fabryki, aby upewnić się, że przestrzegają one naszej polityki społecznej. Wprowadzono system ostrzegawczy, aby umożliwić pracownikom zgłaszanie praktyk, które nie przestrzegają warunków pracy pracowników.

Fleche

Jakie substancje są zabronione przez naszą markę?

Kliknij tutaj, aby poznać nasze specyfikacje dotyczące substancji zabronionych przez różne marki Grupy ETAM.

Fleche